04 Кві

Безкоштовні U-локи, лікбез та мітки безпеки – досвід сингапурської поліції в боротьбі з велокрадіжками

З 2012 року понад 50 000 U-подібних замків було видано поліцією Сингапура для боротьби з крадіжками велосипедів. 

У листопаді 2011 року в цьому місті-державі було запущено кілька нових ініціатив для попередження крадіжок велосипедів, включаючи інтерактивну базу даних для власників велосипедів, протиугонні мітки і видачу безкоштовних U-подібних замків. Також поліцією проводиться освітня робота серед велосипедистів з метою запобігання крадіжок. Детальніше про кожну з ініціатив:

Інтерактивна база даних запущена разом з велосипедними оголошеннями і форумом для користувачів велосипедних міток безпеки (Bicycle Security Labels).

За допомогою бази даних, користувачі можуть оновлювати статус своїх велосипедів онлайн – наприклад, чи велосипед знаходиться в їх володінні, його втрачено, вкрадено або знайдено – разом із зображенням велосипеда.

Таким чином, при купівлі вживаного велосипеда легко дізнатися, чи він був викрадений.  Це значно ускладнює продаж краденого байка.

Схожі сервіси є і у нас – наприклад, наші друзі – проект backmy.bike. Однак значого поширення такі бази даних наразі не отримали

Bicycle Security Label знаходяться в експлуатації з 2011 року, мають унікальний серійний номер, щоб допомогти власникам відстежувати свої велосипеди. Не є формою реєстрації велосипедів.

Bicycle Security Label

Ну і щодо роздачі У-локів – для держави з потужною економікою, якою за кілька десятків років став Сингапур, це цілком виправдане рішення – пошук вкрадених велосипедів, що були пристібнуті тросиками,  обходиться значно дорожче. В наших же реаліях це виглядає фантастикою. Наразі все, що варто пам’ятати – самий бюджетний U-lock значно краще найдорожчого тросикового замка.

NP_20151202_ELBIKE_1090067

Запобігання крадіжки велосипедів – поради поліції Сингапура:

•Тримайте свій велосипед у себе вдома, коли ви його не використовуєте.

•При парковці в громадських місцях, виберіть людне місце, надайте перевагу парковкам в зоні видимості камер спостереження.

•Закріпіть свій велосипед до надійної конструкції, такої як велопарковка або стовп.

•Переконайтеся, що всі легко знімні компоненти велосипеда заблоковані або закріплені.

•Зробіть перманентні розпізнавальні знаки, такі як граверування, запишіть номер рами велосипеда або прикріпіть Bicycle Security Label на корпусі вашого велосипеда.

Джерело: Singapore Police Force

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Друзі