15 Лип

Що робити, якщо вкрали велосипед

Для початку, заспокойтесь: всі живі та здорові, найгірший варіант – це покупка нового велосипеда. Тепер давайте розглянемо, що можна зробити.

 

Оперативна частина.

Якомога швидше, в той же день:

  • Обов’язково зателефонуйте в міліцію та заявіть про викрадення. Телефон 102. Сподіватись на те, що будуть шукати – не варто. Основна мета – юридично зафіксувати факт крадіжки. Доки чекаєте наряд міліції:

o   Створіть шум. Не стидаючись, чітко та голосно запитуючи перехожих – «Ви не бачили – хтось вкрав мій ровер, ось тут стояв?». Звертайтесь до всіх і до кожного, звертаючи на себе увагу перехожих. Це може допомогти знайти випадкових свідків.

Порозмовляйте з можливими свідками (бабці на лавочках, продавці в магазинах…). Запитуйте людей, робіть це швидко, якщо не бачили – питайте наступного і т.д.

o  Якщо є друг на ровері – нехай негайно об’їде околиці.

o  Зробіть кілька фото та відео з місця крадіжки.

Роздивіться сусідні машини на предмет наявності в них відео реєстраторів. Якщо пощастить і знайдете таке авто – запишіть реєстраційний номер та дочекайтесь господаря, щоб передивитись відео, або хоча б обмінятись з ним контактними даними. У крайньому випадку – залишіть записку на лобовому склі з проханням зв’язатись з вами.

Пошукайте камери спостереження на спорудах, воротах, стовпах. Тощо. Спробуйте пошукати їх власників.

  • Зберіть максимум документів про велосипед (чеки, гарантійні талони, інструкцію, номер рами, тощо), фотографії, візьміть документи на себе та їдьте у відділення писати заяву про викрадення. Найкраще – набрати заяву на комп’ютері вдома, роздрукувати і подати. Заява пишеться в довільній формі: хто ви, що відбулось, де, о котрій, список документів, що долучаєте до заяви. Подаєте його в канцелярії, де на вашій копії повинні поставити штамп та присвоїти заяві вхідний номер. Дізнайтесь телефон для отримання інформації щодо ходу обробки вашої заяви і надзвонюйте туди час від часу. Якщо ви неповнолітній – візьміть зі собою когось з батьків.

 

Партизанська частина

  • Складіть оголошення з описом де і коли, за яких обставин викрали ровер, як він виглядає, вкажіть його особливості. Оголошення публікуйте:

o   В соціальні мережі (власний акаунт, вело спільноти (напр. vk.com/mijrover), міські групи (напр. vk.com/lviving).

o   Спеціалізовані сайти (backmy.bike, www.whereismybike.org/vkraly-velosyped-dopomozhit-20/, http://bikehelping.org), вело форуми (http://velomax.com.ua/forum/index.php?showforum=9, http://www.velokiev.com/forum/viewforum.php?f=25, http://tourist.kharkov.ua/phpbb/viewforum.php?f=25 та інші).

o   Також можна надрукувати та розклеїти оголошення в районі викрадення і роздати їх реалізаторам в місцях скупки велосипедів б/у з обіцянкою хорошої винагороди.

  • Щодня моніторте сайти оголошень, такі як slando.ua, aukro.ua, ria.com, газети типу «Ваш магазин» а також місцеві інтернет-барахолки тощо. Візьміть до уваги, що часто велосипед перевозять та продають у іншому місті, перефарбовують, розкомплектовують.

 

Як діяти, якщо зустріли свій велосипед в місті:

o   Постарайтесь зупинити людину і створити шум навколо, звертаючи увагу перехожих.

o   Перевірте номер рами та інші прикмети. Якщо впевнені, що ровер ваш – викликайте наряд.

o   Добре б мати при собі документи на велосипед хоча б у вигляді ксерокопії або фото на телефоні.

 

Як діяти, якщо зустріли оголошення про продаж свого (вкраденого) велосипеду:

o   Хтось інший, бажано жінка телефонує продавцю і не видаючи себе ставить нейтральні питання щодо споживчих якостей товару та домовляється про зустріч.

o   На зустріч приходить разом з компанією (компанія до пори не виказує себе, але блокує можливі шляхи відступу), бажано з міліцією.

o   Треба бути готовим до того, що крадій прийде не сам, або підішле замість себе людину, якій не відомо про кримінальне походження товару.

o   Іноді міліція забирає велосипед у якості доказу на досить довгий час.

 

І наостанок, не залишайтесь байдужі, якщо станете свідком дій, схожих на крадіжку велосипеда. Увімкніть відео на телефоні і запитайте «Добрий день. Перепрошую, це ваш велосипед?». Подивіться, що відбудеться.

 

Ознайомтесь з вибором замків та варіантами захисту велосипедавкрали лісапєту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Друзі