14 Жов

ТОП-5 способів угону пристебнутого замком велосипеда та як їх уникнути

Як не дивно, та угон велосипеда в багатьох країнах входить в число найпоширеніших злочинів проти власності. Більш того, угон велосипеда зустрічається досить часто в благополучних європейських країнах, де дуже спокійна кримінальна обстановка. Велосипеди крадуть у Фінляндії та Голландії, Америці та Англії, Швеції та Швейцарії … Як крадуть велосипеди у нас, і як цьому протидіяти, читайте далі.

1. Перерізати трос або ланцюг

зрізають велозамок

Мабуть найпоширеніший спосіб. При цьому безпеку не гарантує навіть замок з товстим тросом в подвійній обмотці і різними додатковими хитрощами. Інколи викрадачу достатньо мати при собі кусачки, які легко помістяться в кишені, щоб заволодіти велосипедом. Або ж викрадач може скористатись спеціальним тросорізом/болторізом, який можна придбати практично в будь-якому будівельному магазині за досить невисокою ціною.

За допомогою такого тросоріза можна перерізати сталевий прут діаметром до 25мм – про тросиковий велозамок вже й говорити не доводитися. Таким чином, час угону Вашого велосипеда при наявності спеціальних інструментів складе 10 секунд! Викрадач підійде, переріже трос і піде з велосипедом. Не надто райдужна перспектива, правда?

як пристібнути велосипед

Як уникнути:

 • Тросикові велозамки  взагалі не гарантують жодного захисту від викрадення. Не користуйтесь тосиковими замками!
 • Не використовувати ланцюг, куплений в магазині будматеріалів. Такий ланцюг зроблено з м’якого металу, що легко перекушується найдешевшим болторізом.

 

2. Викрасти велосипед  з місця тривалого зберігання

велосипед у підїзді

Дуже часто велосипеди крадуть з під’їздів, підвалів, тамбурів, спільних балконів тощо, де у вело злодіїв безліч часу на взлом будь-яких замків і майже повна гарантія того, що їх у цей час ніхто не потурбує. Слід розуміти, що навіть найбільш надійний вело замок лиш затруднює крадіжку – злодію потрібно більше часу та краще обладнання для його взлому.

полка для велосипеда

Як уникнути:

 • Не зберігати велосипед у підїзді, підвалі, спільному тамбурі або балконі. Знайдіть місце для двоколісного друга у власній квартирі, для цього є велика кількість рішень – від гаків на стіну до кріплень на стелю.

 

3. Відкрити замок / розламали місце кріплення тросів

зломати велозамок

У багатьох велозамків слабке місце – це система замикання. В цьому випадку замок можна відкрити без спеціальних інструментів, приклавши певним чином силу (професійні викрадачі знають як). Крім того, ряд замків легко відривається звичайною відмичкою або спеціальним універсальним ключем. При цьому викрадач діє приховано: одна справа коли до велосипеда підходить людина з метровими ножицями, інша – якщо людина просто стоїть і “відкриває” замок. Перехожі точно не звернуть уваги. Час викрадення, в залежності від якості замка становить від 10 секунд до 2 хвилин.

Ключ до велозамка U-mini

Як уникнути:

 • При виборі вело замка зверніть увагу на ключ – англійський замок можна взломати усіма відомими для методами – відмичкою, висвердлюванням, підбором ключа тощо. Всі інші види замків взломати значно важче.
 • Дешеві замки невідомих виробників (а іноді і відомих) виготовляють з крихких матеріалів типу силумін, утримайтесь від покупки подібних екземплярів.
 • При використанні загартованого ланцюга слідкуйте, щоб його ланки не лежали на землі – інакше замок можна буде розбити кувалдою.

 

4. Зняти замок, не порушуючи цілісності

пристібнуте колесо до велопарковки

Багато людей пристібають свій велосипед вельми цікавим способом: через переднє колесо і вилку. У разі наявності на колесі ексцентрика, злодій може швидко зняти колесо і звільнити раму від петлі. У підсумку, пристебнутим залишиться тільки переднє колесо, від чого колишньому господареві велосипеда не на багато легше. Даний спосіб угону використовують не тільки професіонали, але і просто хулігани, так як таке кріплення велосипеда практично рівнозначне відсутності замка. Час викрадення при належному умінні: 15 секунд.

ексцентрики з секреткою

Як уникнути:

 • Пристібати ровер за замкнену частину рами, по можливості захопивши  також і колесо
 • Уникайте «велопарковок», до яких прив’язати велосипед можна лише за колесо – як не дивно, таких зустрічається немало.  Якщо іншого вибору немає – припаркуйте велосипед заднім колесом до велопарковки, зачіпивши замок за перо рами (задній трикутник)
 • Звертати увагу на те, до чого Ви пристібаєте велосипед – викрасти велосипед, який пристебнуто до невисокого стовпа можна просто піднявши його вгору.
 • Для міських велосипедів втулки з ексцентриком краще замінити на втулки з гайкою. Або ж придбати ексцентрики «під шестигранник».  Найбільш надійний, хоч і дорогий варіант – це набір ексцентриків з секреткою.

 

5. Украсти велосипед з предметом, до якого він пристебнутий

велопарковка

Пристебнули велосипед до залізної велопарковки і думаєте, що це цілком надійно? А як Вам ось такий, цілком реальний сценарій: під’їжджає “Газель” і “вантажники” кладуть Ваш велосипед в кузов прямо разом з цією велопарковкою. Таким чином злодії можуть вельми оперативно викрасти відразу кілька велосипедів.

коні на вело парковці

Як уникнути:

 • Звертати увагу та те, до чого пристібаєте свого двоколісного
 • Подивіться на місце і спосіб парковки очима вело крадія – як би ви викрали свій велосипед, якби перед Вами стояла така задача?

 

Докладні поради про те, як вибрати велозамок  та що робити, якщо велосипед таки вкрали, завжди можна знайти в нашому блозі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Друзі