05 Тра

В управлінні поліції порадили, як вберегти велосипед від крадіжки

А ми трішки прокоментували

Велосипед, як вид транспорту, у Львові із року в рік стає усе популярнішим. Проте, якщо у країнах Західної Європи цей транспортний засіб можна залишити навіть посеред вулиці і за кілька годин знайти його на тому ж місці (це міф – ред.), у нас ситуація інша. Пропонуємо кілька порад, які допоможуть уберегти Ваш велосипед від крадіжки.

Про це інформує на сторінці у Фейсбук Головне управління Національної поліції у Львівській області.

Купивши велосипед, збережіть документи на нього, а також сфотографуйте номер його рами. На випадок, якщо хтось таки вкраде Ваш велосипед – документи та фото рами стануть доказом того, що саме Ви, а не злодій, чи покупець краденого велосипеда є справжнім власником. Окрім того, документи – запорука того, що Ваш ровер, особливо, якщо Ви купуєте його уже вживаним – не є краденим. Адже, купуючи велосипед у невідомих людей без документів, ви можете стати співучасником злочину, за що передбачена відповідальність. А якщо знайдеться справжній власник ровера – ви його позбудетесь і цього ніхто Вам не компенсує.

Не залишайте велосипед без нагляду, навіть ненадовго. Якщо залишаєте ровер навіть на кілька хвилин – обов’язково закріпіть його на надійний ланцюг або замок.

Особливо прискіпливо слід поставитися до надійності замка. Серед велосипедистів існує неофіційне правило «десяти відсотків» – замок вважається більш-менш надійним для певного велосипеда, якщо його вартість становить принаймні 10% від ціни ровера (а краще 20% – ред.). Адже, чим дорожчий ваш транспорт, тим більше злодії будуть зацікавлені у тому, щоби його вкрасти (дешеві також крадуть із задоволенням – ред.). Відтак, і ціна замка повинна бути вищою. Якщо ж говорити про види замків та їх надійність, то найменш надійними вважаються троси (навіть якщо візуально їх діаметр є досить великим).

Можна обладнати велосипед велосигналізацією (ABUS розробив чудовий замок з сигналізацією, скоро надійде у продаж – ред.), а якщо це аж надто дороге задоволення, то намагайтесь, принаймні, залишати велосипед у зоні дії камер відеоспостереження.

Не залишайте на велосипеді вартісне навісне обладнання (велокомп’ютер, фари і т.д.). Ці речі коштують недешево і теж є приманкою для злодіїв (Амінь! – ред.).

А якщо вже так трапилось, що ваш велосипед вкрати, то панікувати не варто. Зателефонуйте на 102 і повідомте про місце крадіжки, особливі прикмети велосипеда та інші обставини скоєння злочину. Також постарайтесь розшукати очевидців злочину, запишіть їх контакти (зверніть увагу на камери, відеореєстратори – ред.). Також можете розмістити інформацію про велосипед в мережі Інтернет (Обов’язково, щоб факт викрадення став широковідомим! Див. статтю “Про силу піару“. Також пройдіться по ломбардам – ред.) на відповідних форумах (бажано зі світлинами). Якщо Вам вдалось знайти свій велосипед, то не забирайте його у злодія особисто – краще зверніться до правоохоронців (їм також потрібно звітуватись про роботу) А якщо серйозно – це справді безпечніше – ред.).

 

One thought on “В управлінні поліції порадили, як вберегти велосипед від крадіжки

  1. Будь ласка, виправте помилку в слові “ломбардаХ”
    А щодо наповненості статті – все добре, інформативно

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Друзі