31 Тра

Як вибрати кращий велозамок

Пошук хорошого велозамка може виявитись нелегкою задачею. Такий великий вибір, що очі розбігаються. І неправильне рішення матиме катастрофічні наслідки!

Я розповім вам про 3 прості кроки, щоб гарантовано знайти ідеальний замок для вас та вашого велосипеда:

 • Виберіть потрібний рівень безпеки
 • Виберіть правильний тип блокування
 • Виберіть правильного виробника

Крок 1: Оберіть потрібний рівень безпеки

Основне завдання будь-якого замка, це захист велосипеда від викрадення. (це досить очевидно, вірно?) Так що перший і найважливіший крок – подумати про те, який рівень захисту вам потрібен.

Як я можу знати, який рівень захисту мені потрібен?

Є ціла низка факторів, які впливають на це. Але відповідаючи на питання в цій таблиці, ви зможете легко визначитись:

ПИТАННЯ ВИСОКИЙ РИЗИК НИЗЬКИЙ РИЗИК
Де ви живете? Велике місто або студентське містечко Мале місто або село
Ваш велосипед має привабливий вигляд? так ні
Як довго ви залишаєте велосипед без нагляду? Більш ніж на годину  Менше години

Якщо дві або більше з ваших відповідей знаходяться в “колонці високого ризику”, то вам потрібен замок, який дасть вам більш високий рівень захисту.

І навпаки, якщо дві або більше відповідей в “колонці низького ризику”, вам достатньо буде замка з нижчим рівнем захисту.

Як я можу знати, наскільки міцний замок?

Гаразд, у вас є гарне уявлення про те, який рівень захисту вам потрібен. Але як ви можете знати, який замок забезпечить цей захист?

Перше, що потрібно пам’ятати – не існує велозамка, якого неможливо взломати. Якщо злодій дійсно хоче вкрасти ваш велосипед, маючи правильні інструменти і достатньо часу, він це зробить. Велозамок просто дає вам час. І чим краще замок, тим більше часу ви отримаєте.

Загалом, чим товстіший замок, тим краще він буде опиратись взлому різноманітним інструментом. Наприклад, улюбленим інструментом велозлодія є болторіз.

Улюбленим інструментом велозлодія є болторіз

Улюбленим інструментом велозлодія є болторіз

Ланки ланцюга і дужки U-замка з діаметром менше 13 мм можуть бути розрізані середніх розмірів болторізом.

Замки з діаметром від 13 до 15 мм можна обрізати тільки найбільшими болторізами. Такий інструмент дорогий і важкий.  Хоча є злодії, які і їх використовують.

Але при товщині 16 мм ланки ланцюга і дужку U-подібного замка неможливо відрізати будь-якими ручними болторізами.

Однак, на жаль, все трохи складніше, ніж товщина прута. Тип сталі, форма і розмір замка, механізм блокування і загальна якість зборки також впливає на надійність замка.

І, звичайно, злодії використовують не лише болторізи. Різні інструменти можуть згодитись для злому замків, якщо знати їх слабкі місця.

Так що, було б корисно, якби знайшлись фахівці, які могли б розповісти нам, наскільки безпечними є різні замки? Ну, на щастя, є:

 • онлайн тести
 • рейтинги виробників
 • незалежні тести безпеки

Онлайн тести не об’єктивні

Є безліч відеооглядів, на яких пробують взламувати велозамки. І на основі цього роблять висновки про їх надійність. Але кожен блогер робить це по-свому, в різних умовах різним інстументом. Жодної стандартизації і чистоти експерименту. Тому важко порівнювати результати.

Насправді, за межами «всі кабельні замки – сміття» і «болгаркою можна зрізати будь-який замок» їх висновки є ані впевнені, ані особливо корисні.

Рейтинги виробників заплутані

Kryptonite, OnGuard і Abus використовують різні рейтинги.

Kryptonite, OnGuard і Abus використовують різні рейтинги.

Всі хороші бренди мають свої власні системи оцінки для класифікації безпеки своїх замків і вони можуть бути використані для вибору замка від цього одного виробника.

Але всі рейтинги дуже відрізняються, так що від них мало користі, якщо ви хочете порівняти замки різних марок.

Незалежні рейтинги –  найкращі!

На щастя, існують також незалежні експерти, які використовують стандартні методи тестування.

Sold Secure з Великобританії дає золотий, срібний або бронзовий статус в залежності від того, як довго замок може витримати атаку. І з усіх тестерів, вони оцінюють на сьогоднішній день найбільшу кількість замків.

sold-secure

Sold Secure використовують величезну кількість різноманітних інструментів і методів тестування, включаючи викрутки, ножівки, плоскогубці, сталеві труби, молотки, морозильні агенти, зубила, гідравлічні ножиці та відмички.

І також мають тісні зв’язки з поліцією і страховиками. Це означає, що вони отримують актуальну інформацію про методи, якими користуються велозлодії і можуть перевірити замки відповідно.

ART з Голландії є інший великий тестер, вінпропонує систему оцінювання від 1 до 5 (5 – найкраща оцінка) на основі цілого ряду тестів (межа міцності при розтягуванні, міцність при крутінні, різанні, корозії, забрудненості і заморожуванні). Також оцінюється стійкість до фізичних та інтелектуальних методів злому.

ART-all-security-ratings

Жоден з цих тестерів не здатен оцінити всі наявні замки і є певна критика їх методів. Проте, я думаю, що їх дані залишаються найкращим порівнянням надійності при виборі замка.

Більш того, наприклад у Великобританії більшість страхових компаній будуть вимагати, щоб ваш велосипед кріпився замком, що рейтингований Sold Secure і рівень страхового покриття буде залежати від того, Bronze, Silver чи Gold – рейтинг має ваш замок. Якщо ви не використовуєте замок, який оцінюється за Sold Secure, вони не будуть вас страхувати.

З огляду на це, я рекомендую вам використовувати Sold Secure рейтинги, щоб судити, наскільки вразливим є замок.

Якщо ви в зоні “високого ризику” у відповідності до наведеної вище таблиці, виберіть замок з рейтингом Sold Secure Gold. Якщо “низький ризик”, виберіть Sold Secure Silver.

Я не рекомендую замки Sold Secure Bronze за будь-яких обставин. Вони дають дуже мало реального захисту. І я не відчуваю себе в праві рекомендувати замки, які так легко перемогти.

Варто зазначити, що для того, щоб отримати рейтинг від Sold Secure, замок повинен бути представлений виробником. І так як виробники не надають кожну модель замка для тестів, є деякі велозамки, які були б гідні срібла або золота в рейтингу, але вони не тестувались.

Це випадок, де знадобиться рейтинг виробника. Наприклад, якщо один замок OnGuard має  рейтинг Sold Secure Silver і рейтинг OnGuard 63/100, ви можете бути досить впевнені, що всі їхні замки з рейтингом 63/100 також стандарту Sold Secure Silver.

Крок 2: Виберіть правильний тип блокування

Це майже так само важливо, як крок 1. Оскільки тип блокування, який  ви вибирете визначатиме, наскільки легко використовувати замок. Якщо замок незручний, ви зрештою припините користуватись ним і велосипед буде вкрадено.

Важливо, щоб ви не вибрали замок, який занадто важкий або дуже малий.

Очевидно, що це буде залежати від ваших індивідуальних обставин. Але якщо ми розглянемо переваги і недоліки кожного типу блокування, повинно швидко стати ясно, що є кращим варіантом для вас.

u-lock-vs-chain-lock-vs-folding-lock

Є чотири основні типи велозамків:

U-подібні замки Ланцюгові замки Сегментні замки Кабельні замки

І кожен з цих замків пропонує компроміс між трьома основними якостями:

 • вартість
 • зручність
 • надійність

Головне, що в той час як U-замки, ланцюгові і сегментні замки всі пропонують розумний баланс ціни, зручності і надійності, кабельні замки цього не роблять. Так, вони можуть бути дешевими, і вони можуть бути простими у використанні, але вони пропонують дуже мало безпеки…

Не купуйте тросовий замок!

Але який з решти типів замків найкраще підходить для ваших потреб? Давайте розглянемо кожен з них більш детально…

U-подібні замки / D-замки

U-замок (також відомий як D-замок, U-lock, бугельний замок), подібний до гігантського навісного замка, яким кріпиться ваш велосипед.

Хороші U-подібні замки забезпечують баланс між ціною, практичністю і безпекою. Вони, як правило, дешевші, легші і трохи простіші у використанні, ніж ланцюгові замки, в той же час пропонуючи високий рівень захисту.

Через свою жорсткість вони можуть бути більш складними для транспортування, аніж ланцюгові замки. І їх обмежений розмір означає, що ви знайдете менше речей, до яких ви зможете припаркуватись.

Ціни на  U-lock варіюються від близько $30 для пристойного бюджетного замка, до $100 для найнадійніших моделей, так що ви будете в змозі знайти те, що задовольнить ваш гаманець.

Проте, є ряд речей, які вам потрібно ретельно продумати при покупці U-замка, у тому числі, який розмір і товщину дужки вам потрібно, і як ви збираєтеся його транспортувати (з допомогою кріплення на раму, в наплічнику, в задній кишені джинсів чи деінде).

Ланцюгові замки

Ланцюгові замки зазвичай складаються з довгого металевого ланцюга (покритого рукавом, щоб захистити лакофарбове покриття) і власне замка.

Ми можемо розділити ланцюгові замки на дві великі групи:

 • досить легкі, щоб бути портативними (<12 мм)
 • настільки важкі, що краще їх залишати на велопарковці (> 12 мм).

Портативні ланцюги легко транспортувати, обмотавши ним підседіл. Завдяки їх довжині велосипед зручно паркувати будь-де. Однак ці ланцюги, як правило, не такі безпечні, як хороші бугельні замки. До того ж вони набагато важчі, ніж U-подібні замки.

Супертовстий ланцюг із загартованої сталі і надійною системою замикання, мабуть, найбезпечніший спосіб блокування велосипеда. Однак ці ланцюги настільки важкі й громіздкі, що їх є сенс використовувати як додатковий, стаціонарний замок, який ви залишаєте там, де регулярно доводиться залишати велосипед протягом часу (місце вашої роботи, навчання, тощо).

Ланцюгові замки продаються в діапазоні цін від $45 для короткої бюджетної моделі до $500 для самих товстих, важких монстрів. Таким чином, вони також трохи дорожче, ніж U-lock.

Як і в випадку U-подібних замків ви повинні ретельно думати про те, який розмір і товщина вам потрібна, і як ви будете його транспортувати.

Сегментні замки

Сегментні замки складаються з декількох металевих пластин, з’єднаних між собою заклепками. Заклепки дозволяють пластинам обертатися таким чином, що вони можуть бути складені в зручний чохол і при потребі розкладаються, утворюючи жорстку конструкцію, якою кріпиться велосипед.

Сегментні замки, як правило, трохи легші, ніж U-замки з аналогічним рівнем безпеки. Їх довжина і гнучкість означає, що ви матимете більше можливостей для паркування, ніж ви могли б отримати використовуючи U-замок.

Найкраще в цих замках – зручність в транспортуванні.

ABUS винайшов ці замки і хоча інші виробники їх також роблять, їх якість дуже спірна.  З цієї причини я рекомендую тільки сегментні замки ABUS.

По вартості вони дорожчі за інші замки такого ж рівня захисту.

Кабельні замки (сміття!)

Кабельні замки, як правило, складаються з безлічі довгих ниток тонкої сталі, сплетених разом всередині пластикової трубки.

Вони легкі, гнучкі і, як правило, дешеві. Проте, ця гнучкість означає, що вони також м’які і майже всі кабельні замки можуть бути зрізані навіть кусачками в лічені секунди.

Велосипедні злодії дуже люблять такі замки. І справді, деякі дані свідчать про те, що 90% всіх вкрадених велосипедів були заблоковані кабельними замками.

Таким чином, не купуючи тросовий замок, ви вже значно зменшуєте вірогідність угону вашого велосипеда.

В продажі також є «броньовані» кабельні замки. Трос в них захищено серією зічленованих сталевих циліндрів (конструкція нагадує шланг для душа). Вони пропонують більш високий рівень безпеки, ніж звичайні кабельні замки. Але також вони менш гнучкі і часто настільки ж важкі і дорогі, як ланцюгові замки. І більш того, вони все ще менш безпечні, аніж ланцюг або  U-подібний замок.

Деякі люди рекомендують кабельні замки як додатковий замок, щоб закріпити ваші колеса або сідло. Однак є набагато більш ефективні способи убезпечити ваші колеса і сідло,  і я дійсно не рекомендував би будь-які кабельні замки за ходних обставин.

Насправді, ми можемо знайти всі переваги кабельних замків в інших, набагато більш надійних замках.

Щоб проілюструвати це, я вибрав два замки, конкуруючі з кабельними довжиною і ціною. 

Практична альтернатива

Abus Iven Chain 8210 85 є найближчим до тросового замка з точки зору форми і функції в той же час пропонуючи достатній рівень безпеки.

Загальний рейтинг: 3,5 зірок
Актуальна вартість – за посиланням
Товщина ланцюга: 8 мм
Вага: 1,934 кг
Довжина: 85 см
Abus рейтинг: 10/15
 Інші рейтинги безпеки: Sold Secure – Silver, ART – 2 зірки

Це ланцюг 85 см довжиною, який дасть вам безліч варіантів, до чого заблокувати ваш велосипед.

І в той час коли 1,934 кг це не супер легкий замок, він як і раніше один з найлегших Sold Secure замків (Інший є Hiplok v1.50). 

Так що, якщо ви з зони «нижчого ризику» в таблиці у верхній частині сторінки і вас приваблює в тросових замках їх довжина, можливо, саме цей замок відповідатиме вашим потребам і в той же час насправді захистить ваш велосипед!

Дешева альтернатива

OnGuard Bulldog Mini: маленький, легкий і неймовірно дешевий!

Загальний рейтинг: 3,5*
Актуальна ціна – за посиланням
Товщина: 13 мм
Вага: 0,98 кг
Розмір (внутрішній): 9 х 14 см
OnGuard Рейтинг: 63/100


Це зменшена версія OnGuard Bulldog DT, який є одним з кращих бюджетних велозамків стандартних розмірів.

Хоча Sold Secure не здійснював перевірку Mini, його старший брат отримав дуже респектабельний рейтинг Silver і так як він має в рейтингу від OnGuard 65/100, можна з упевненістю припустити, що замок пропонує аналогічний рівень захисту.

І що чудове в цьому замку – це вартість. Як правило, менше, ніж $30. Хороший захист за винятковою ціною.

Так що, якщо у вас “низький ризик” викрадення і приваблюють низькі ціни кабельних замків – OnGuard Bulldog Mini теж дуже дешевий, але захистить ваш велосипед набагато, набагато краще.

Підсумок

Якщо ви шукаєте замок, який можна носити з собою щодня, то U-lock – кращий вибір. U-подібні замки забезпечують баланс між безпекою, практичністю і ціною. Таким чином, вони, як правило, легше, дешевше і безпечніше, ніж ланцюги.

З іншого боку, якщо ви шукаєте замок, який залишатимете в одному місці, у себе вдома або на роботі, то товстий ланцюг є найкращим вибором. Товстий калений ланцюг з якісним замком забезпечує максимально можливий рівень безпеки для вашого велосипеда.

Ви можете прикувати кілька велосипедів одним ланцюгом. Їх також зручно використовувати з грунтовими анкерами. Тільки не намагайтеся взяти його з собою, коли ви їдете у магазин!

Але як щодо сегментних замків? Так само, як U-lock, сегментні замки найкраще підходять для мобільної безпеки. І вони вирішують дві основні проблеми, які присутні в U-подібних замках: їх обмежений розмір і складність транспортування. Та основний їх недолік – це ціна. Якщо бугельний замок або ланцюг можна зробити дешевим і при цьому надійним, у випадку сегментних замків цей фокус не проходить.

Оскільки тільки Abus робить сегментні замки пристойної якості, тут ви обмежені в своєму виборі. 

Крок 3: Виберіть правильний бренд

Дочитавши до цього місця ви мали б визначитись, який рівень безпеки вам обрати і мати гарне уявлення про те, який тип замка є найбільш підходящим для вас.

Заключний крок допоможе вирішити, замок якого бренду підходить вам найкраще.

abus-vs-kryptonite-vs-onguard

Звісно, є дуже багато брендів, що виготовляють велозамки: Squire робить хороші якісні замки. Я люблю U-lock від Hiplok. Також TiGr mini, LiteLok. Україна також виробляє пристойні ланцюги Gartex. Та першість в галузі заслужено утримують бренди Abus, Kryptonite і OnGuard. На них і зосередимось.

Abus виробляють велозамки кращої якості. Вони добре зроблені, постійно проходять випробовування, дуже надійні (навіть при поганих погодних умовах) і служать довго. Велозамки Abus також мають краще співвідношення міцності до ваги. Разом з тим, вони найдорожчі з трьох марок.

Kryptonite також виробляють високоякісні замки. Хоча не зовсім дотягують до стандарту ABUS, та вони компенсують це винятковим обслуговуванням клієнтів. Це включає в себе безкоштовний ключ і заміну замка в певних обставинах, також кращі зі схем захисту від крадіжки. Щоправда, на момент публікації статті офіційно замки Kryptonite на територію України не завозяться. Тож наразі можемо говорити про них лише як про популярну серед велокур’єрів американську марку велозамків.

OnGuard мали трохи гіршу репутацію як якості, так і обслуговування клієнтів. Тим не менше, в останні роки вони значно покращили якість зборки своїх замків.  Тож на сьогодні їх недолік – це хіба що зайва вага) OnGuard залишають позаду як ABUS так і Kryptonite з точки зору ціни. OnGuard – це майже завжди найдешевша пропозиція серед замків одного рівня безпеки.

Так що якщо ви хочете найкращу якість, зверніть увагу на ABUS, якщо шукаєте кращої ціни – OnGuard, і якщо шукаєте краще обслуговування клієнтів (але не в наших широтах) – Kryptonite.

Сподіваюсь, ця стаття стала корисною для вас у виборі надійного велозамка.

Написано за матеріалами thebestbikelock.com та homeffect.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Друзі