18 Тра

Як вибрати велозамок?

Велозамок. Можна сказати, що саме цей аксесуар визначає, хто буде їздити на вашому велосипеді. Саме тому до його вибору варто ставитись відповідально.

Сьогодні на ринку є велика кількість велозамків різних кольорів, розмірів, ваги та вартості. І якщо ви цінуєте ваш ровер, варто зорієнтуватись в характеристиках цих девайсів ще до купівлі, порівнявши їх надійність та зручність в користуванні.

Вибір велозамка

Якщо ви активно пересуваєтесь містом: велосипедом їдете на роботу, навчання, за покупками – якісний і зручний велозамок стає предметом першої необхідності.

Проаналізуйте, якої довжини повинна бути дужка замка: на ваших маршрутах є велопарковки, зручні огорожі? А може, прив’язувати ровер часто доведеться до товстих стовпів, колон, стовбурів дерев? Від вашої відповіді залежить: звертати вам увагу на надійні U-замки, чи зупинити свій вибір на довгих ланцюгах та зручних складаних замках. Замки з тросиком є найменш надійні, тому їх розглядати як самостійний захист не варто.

Кодовий велозамок чи замок з ключем

Замки можуть відкриватись ключем або кодовим замком. З цих двох кодовий менш надійний. Втім, до кодового замка ви ніколи не забудете вдома ключ (звісно, якщо не забудете сам код).

Щодо циліндрів замків з ключем: варто пам’ятати, що злодію найлегше відкрити саме англійський замок. Всі інші циліндри відносно стійкі до інтелектуального злому та  висвердлювання.

Види велосипедних замків

U-замок

Або: D-замок, юлок, бугельний. Самий надійний варіант велозамка. Якісний U-замок майже нереально перекусити або перепиляти. Щоб його позбутись, потрібно дуже багато часу або дороге спеціальне обладнання.

Основний мінус U-замка – малий радіус охоплення.

Найкраще пристібати U-замком ровер так, щоб дужка охопила раму та заднє колесо. Також поширено використання бугельних замків в парі з тросом для фіксації коліс або в парі з другим U-замком.

Велозамки з ланцюгом

Таких існує велика кількість. Ефективність залежить від якості сталі, з якої виконано сам ланцюг та циліндр замка.
Зупинити злодія зможе лише ланцюг зі спеціально термообробленої сталі.
Звичайно, оцінити «на око» якість металу при купівлі просто неможливо. Саме тому перевагу варто надати тим виробникам, які вже зарекомендували себе на ринку. Ця рекомендація стосується купівлі будь-якого типу велозамка.

Для надійного захисту обирайте ланцюги з загартованої сталі товщиною від 7 мм.
Переваги ланцюга – висока надійність та його довжина, що дозволяє пристебнути ровер будь-де, охопивши замком раму та колесо.
Основним недоліком ланцюга є його вага – при тій самій надійності ланцюг важить суттєво більше U-замка.

Велозамок з тросом

Такий замок довгий, мало важить та має компактні розміри.
Але суттєвий мінус тросових велозамків – їх елементарно перекусити кусачками або арматурними ножицями.

Саме з тієї причини використовувати тросові велозамки як єдиний захист від викрадення не рекомендується.

Варіанти застосування – для фіксації коліс до рами в поєднанні з іншим замком.

Один з рідких прикладів надійних тросових велозамків – так звані армовані замки. В них трос захищений кожухом з металевих циліндрів. Перекусити такий замок досить проблематично через великий діаметр такого троса. Однак вага та вартість цих замків приблизно така ж, як і в значно надійніших замків з загартованим ланцюгом.

Велозамок з пластин

Складаний або сегментний велозамок зі стальних пластин на рухомих шарнірах. Дуже зручний для використання та транспортування. Міцний, довгий і водночас компактний.

Суттєвий недолік – надійні велозамки такого типу вартують дорого. Дешеві ж варіанти сегментних велозамків сприймати серйозно не варто – вони здатні розсипатись в руках.

Замок для блокування коліс

Стаціонарно кріпиться до рами і, за необхідності, блокує обід колеса, не даючи йому вільно прокручуватись. Дуже зручний варіант, однак зовсім не годиться, як єдиний засіб захисту ровера. Пристебнути ним велосипед до будь-чого неможливо. Такий замок завадить зловмиснику поїхати на вашому ровері, йому доведеться волокти велосипед на собі, а до такого не кожен готовий.

То який велозамок краще?

Переглянувши різні види велозамків, ми приходимо до висновку, що найкращим варіантом є використання двох замків – одним фіксуємо раму до нерухомої опори (найкраще підходить U-замок), іншим – фіксуємо колеса та аксесуари до рами (варто використати якісний трос).

В справі захисту власного велосипеда не слід боятись видатися параноїком – вело злодій з меншою охотою буде возитись з двома типами замків – це потребує значних затрат часу, а отже збільшує ризик.

Ну і найголовніше правило захисту велосипеда від викрадення – ніколи та ні за яких обставин не залишайте його не пристебнутим. Навіть на хвилинку.

Більше по темі ви можете прочитати в статті “Як вибрати кращий велозамок
А тут переглянути фото пам’ятників з граніта в Києві.

велосипед з велозамками

Як вибрати велозамок?

5 thoughts on “Як вибрати велозамок?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Друзі